Licensed to New Jersey Striders Track Club, Inc.
                                       Hy-Tek's Meet Manager 9/16/2005 01:06 PM
                      NJ Strider Summer Series - 7/7/2005                      
                           Indian Hills High School                            
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    72 West, Nedenia          Unattached                        13.50  
  2    59 Johnson, Jade Y        Unattached                        14.10  
  3    47 Ameye, Justine         Unattached                        14.30  
  4    49 Williams, Shemayne     Unattached                        14.60  
  5    64 Snell, Deja Y          Unattached                        15.10  
  6    62 Coleman, Imani Y       Unattached                        15.90  
  7    76 Gibbs, Janelle Y       Unattached                        16.60  
  8    25 Sautner, Grace Y       Unattached                        16.90  
  9    60 Harris, Keyanna Y      Unattached                        17.40  
 10    58 Martin, Danielle Y     Unattached                        18.00  
 11    27 Bartel, Bridgette      Unattached                        18.90  
 
Women 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    49 Williams, Shemayne     Unattached                        28.10  
  2    72 West, Nedenia          Unattached                        28.70  
  3    59 Johnson, Jade Y        Unattached                        29.20  
  4    47 Ameye, Justine         Unattached                        29.70  
  5    64 Snell, Deja Y          Unattached                        32.10  
  6    62 Coleman, Imani Y       Unattached                        32.80  
  7    76 Gibbs, Janelle Y       Unattached                        35.40  
  8    58 Martin, Danielle Y     Unattached                        35.50  
  9    25 Sautner, Grace Y       Unattached                        35.80  
 10    61 Harris, Shayla Y       Unattached                        36.20  
 11    66 Chandler, Traci Ma     Unattached                        37.20  
 12    60 Harris, Keyanna Y      Unattached                        39.80  
 
Women 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    49 Williams, Shemayne     Unattached                      1:04.20  
  2    59 Johnson, Jade Y        Unattached                      1:05.80  
  3    47 Ameye, Justine         Unattached                      1:08.60  
  4    64 Snell, Deja Y          Unattached                      1:11.90  
  5    62 Coleman, Imani Y       Unattached                      1:13.80  
  6    58 Martin, Danielle Y     Unattached                      1:15.70  
  7    76 Gibbs, Janelle Y       Unattached                      1:23.50  
  8    66 Chandler, Traci Ma     Unattached                      1:24.70  
  9    48 Morgan, Margaret Y     Unattached                      1:26.20  
 10    42 Kloss, Paige Y         Unattached                      1:34.80  
 
Women 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    61 Harris, Shayla Y       Unattached                      6:12.30  
  2    46 Burke, Brittany        Unattached                      6:18.40  
  3    48 Morgan, Margaret Y     Unattached                      7:16.40  
  4    42 Kloss, Paige Y         Unattached                      7:30.10  
 
Women 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    61 Harris, Shayla Y       Unattached                      2:53.50  
  2    71 Szorentini, Amanda     Unattached                      3:00.90  
  3    66 Chandler, Traci Ma     Unattached                      3:14.60  
  4    48 Morgan, Margaret Y     Unattached                      3:22.10  
  5    42 Kloss, Paige Y         Unattached                      3:30.30  
 
Women 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    70 Szorentini, Jessic     Unattached                     15:26.40  
 
Women High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    61 Harris, Shayla Y       Unattached                      4-00.00  
 
Women Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    25 Sautner, Grace Y       Unattached                      9-11.50  
 
Women Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    68 Cordero, Leann         Unattached                     28-11.25  
 
Women Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    68 Cordero, Leann         Unattached                        82-06  
 
Men 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    44 Benedict, Steve        Unattached                        11.00  
  2    74 Shim, Kevin            Unattached                        11.40  
  3    51 Chandler, Darrin       Unattached                        11.50  
  4    57 Kaufman, Tyler         Unattached                        12.10  
  5    73 Georges, John          Unattached                        13.00  
  6    10 LaSala, Gary           Unattached                        14.20  
  7    33 Bartel, David          Unattached                        15.90  
  8    77 Harris, Brandon Y      Unattached                        20.60  
  9    45 Djurasek, Michael      Unattached                        20.80  
 --    24 Gordon, Peter John     Unattached                          DNF  
 
Men 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    44 Benedict, Steve        Unattached                        22.70  
  2    51 Chandler, Darrin       Unattached                        23.40  
  3     3 Powell, Joseph         Unattached                        23.90  
  4    24 Gordon, Peter John     Unattached                        24.00  
  5    10 LaSala, Gary           Unattached                        24.60  
  6    57 Kaufman, Tyler         Unattached                        24.90  
  7    73 Georges, John          Unattached                        27.10  
  8    37 Attle, James           Unattached                        28.10  
  9    63 Gibbs, Tyrell Y        Unattached                        29.40  
 10    77 Harris, Brandon Y      Unattached                        43.50  
 11    45 Djurasek, Michael      Unattached                        46.20  
 
Men 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     3 Powell, Joseph         Unattached                        53.90  
  2    80 Fox, Mark              Unattached                      1:00.30  
  3    63 Gibbs, Tyrell Y        Unattached                      1:17.10  
  4    77 Harris, Brandon Y      Unattached                      1:35.10  
  5    45 Djurasek, Michael      Unattached                      1:41.10  
 
Men 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    78 Jensen, Matthew Y      Unattached                      5:06.70  
  2    28 Walsh, John            Unattached                      5:28.10  
  3    19 DeCarlo, Jr, Rob       Unattached                      5:45.80  
  4    79 Jones, Daniel Y        Unattached                      6:13.80  
  5     9 Whitmore, Max Y        Unattached                      6:48.20  
 
Men 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    37 Attle, James           Unattached                      2:01.90  
  2    53 Olson-Swanson, And     Unattached                      2:14.90  
  3    78 Jensen, Matthew Y      Unattached                      2:25.80  
  4    31 Halligan, Sean Y       Unattached                      2:58.80  
 
Men 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    19 DeCarlo, Jr, Rob       Unattached                     11:53.20  
  2    52 Swanson, Paul          Unattached                     12:04.90  
  3    79 Jones, Daniel Y        Unattached                     12:31.50  
 
Men 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    43 Kloss, Joseph          Unattached                     10:01.00  
 
Men High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    63 Gibbs, Tyrell Y        Unattached                      4-00.00  
 
Men Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    75 Gray, Anthony          Unattached                     17-06.00  
  2    21 Dixon, Adam Y          Unattached                     13-06.00  
 
Men Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    51 Chandler, Darrin       Unattached                     36-02.00  
 
Men Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    54 Sabo, Shawn H          Unattached                     43-02.50  
  2     6 Ciccone, Tony          Unattached                     38-06.50  
  3    65 Aronco, Joseph         Unattached                     35-08.50  
  4     8 Dunphy, Rich M         Unattached                     30-02.50  
  5    26 Parino, Ryan Y         Unattached                     22-11.75  
  6    69 Parino, Daniel Y       Unattached                     18-11.00  
 
Men Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    54 Sabo, Shawn H          Unattached                       140-05  
  2     6 Ciccone, Tony          Unattached                       133-06  
  3    20 Monroe, Frank M        Unattached                       113-10  
  4     8 Dunphy, Rich M         Unattached                        81-04  
 
Mixed 1600 Meter Run Prediction M
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    70 Szorentini, Jessic     Unattached                        10.00  
  2    41 Insignares, Jamie      Unattached                        13.30  
  3    50 Varina, Karen          Unattached                        18.70  
  3    28 Walsh, John            Unattached                        18.70  
  5    55 Collins, Danny Y       Unattached                        20.40  
  6    56 Collins, Karen         Unattached                        21.10  
  7    71 Szorentini, Amanda     Unattached                        23.20