Licensed to New Jersey Striders Track Club, Inc.
                                       Hy-Tek's Meet Manager 9/16/2005 01:05 PM
                     NJ Strider Summer Series - 7/14/2005                      
                           Indian Hills High School                            
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    76 Gibbs, Janelle Y       Unattached                        16.70  
  2    25 Sautner, Grace Y       Unattached                        17.50  
  3    66 Chandler, Traci Ma     Unattached                        18.30  
  4    27 Bartel, Bridgette      Unattached                        19.40  
  5    82 Mc Allister, Brand     Unattached                        19.60  
 
Women 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    58 Martin, Danielle Y     Unattached                        35.00  
  2    61 Harris, Shayla Y       Unattached                        35.50  
  3    76 Gibbs, Janelle Y       Unattached                        36.20  
  4    60 Harris, Keyanna Y      Unattached                        38.40  
  5    66 Chandler, Traci Ma     Unattached                        38.90  
  6    42 Kloss, Paige Y         Unattached                        42.90  
  7    48 Morgan, Margaret Y     Unattached                        43.60  
 
Women 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    59 Johnson, Jade Y        Unattached                      1:07.00  
  1    58 Martin, Danielle Y     Unattached                      1:07.00  
  3    76 Gibbs, Janelle Y       Unattached                      1:20.70  
  4    25 Sautner, Grace Y       Unattached                      1:24.80  
  5    66 Chandler, Traci Ma     Unattached                      1:27.10  
  6    42 Kloss, Paige Y         Unattached                      1:29.20  
  7    48 Morgan, Margaret Y     Unattached                      1:39.00  
 
Women 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    61 Harris, Shayla Y       Unattached                      6:47.10  
 
Women 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    32 Jones, Amy             Unattached                      2:30.30  
  2    59 Johnson, Jade Y        Unattached                      2:43.60  
 
Women 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    71 Szorentini, Amanda     Unattached                     14:08.10  
  2    70 Szorentini, Jessic     Unattached                     14:08.40  
  3    40 Insignares, Patty      Unattached                     15:45.60  
 
Women 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    91 DuBois, Samantha Y     Unattached                      9:36.30  
 
Women High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    88 Koop, Erika            Unattached                      4-06.00  
  2    60 Harris, Keyanna Y      Unattached                      4-02.00  
 
Women Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    25 Sautner, Grace Y       Unattached                     10-05.50  
  2    82 Mc Allister, Brand     Unattached                      9-01.75  
 
Women Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    68 Cordero, Leann         Unattached                     29-06.00  
  2    85 Wagner, Joan Y         Unattached                     21-07.00  
 
Women Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    68 Cordero, Leann         Unattached                        83-10  
  2    85 Wagner, Joan Y         Unattached                     49-08.50  
 
Men 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    74 Shim, Kevin            Unattached                        11.60  
  2    89 Chierici, Anthony      Unattached                        12.20  
  3    10 LaSala, Gary           Unattached                        14.40  
  4    33 Bartel, David          Unattached                        16.10  
  5     1 Jones, Darrel Y        Unattached                        16.40  
  6    81 Birchwale, Joseph      Unattached                        17.30  
 
Men 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    51 Chandler, Darrin       Unattached                        23.50  
  2     3 Powell, Joseph         Unattached                        23.80  
  3    74 Shim, Kevin            Unattached                        24.10  
  4    89 Chierici, Anthony      Unattached                        24.40  
  5    37 Attle, James           Unattached                        24.70  
  6    10 LaSala, Gary           Unattached                        28.60  
  7    63 Gibbs, Tyrell Y        Unattached                        31.40  
 
Men 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    51 Chandler, Darrin       Unattached                        52.00  
  2     3 Powell, Joseph         Unattached                        52.30  
  3    57 Kaufman, Tyler         Unattached                        55.00  
  4    10 LaSala, Gary           Unattached                      1:03.10  
  5    63 Gibbs, Tyrell Y        Unattached                      1:12.50  
 
Men 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    87 Rubak, Barry           Unattached                      5:52.20  
  2    92 DuBois, Ryan           Unattached                      6:03.20  
  3    84 Witmore, Max           Unattached                      6:54.10  
 
Men 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    37 Attle, James           Unattached                      1:59.40  
  2    92 DuBois, Ryan           Unattached                      2:48.20  
  3     1 Jones, Darrel Y        Unattached                      3:06.80  
 
Men 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     2 White, Brian           Unattached                     10:47.70  
  2    41 Insignares, Jamie      Unattached                     14:46.80  
 
Men 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    43 Kloss, Joseph          Unattached                     10:07.00  
 
Men High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    22 Strang, John           Unattached                      6-01.00  
  2    90 Vangurp, Jim           Unattached                      5-04.00  
 --    63 Gibbs, Tyrell Y        Unattached                           NH  
 
Men Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    75 Gray, Anthony          Unattached                     18-11.00  
  2    24 Gordon, Peter John     Unattached                     18-09.00  
 
Men Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    54 Sabo, Shawn H          Unattached                     45-03.00  
  2     7 Wagner, Paul H         Unattached                     44-00.00  
  3     6 Ciccone, Tony          Unattached                     38-11.25  
  4     8 Dunphy, Rich M         Unattached                     30-06.00  
  5    26 Parino, Ryan Y         Unattached                     26-03.00  
 
Men Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     6 Ciccone, Tony          Unattached                       132-06  
  2     7 Wagner, Paul H         Unattached                       129-07  
  3    20 Monroe, Frank M        Unattached                       111-00  
  4    54 Sabo, Shawn H          Unattached                       100-06  
  5     8 Dunphy, Rich M         Unattached                        84-08  
 
Mixed 1600 Meter Run Prediction M
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    83 Kaufman, Michael       Unattached                         7.40  
  2    42 Kloss, Paige Y         Unattached                        14.90  
  3    43 Kloss, Joseph          Unattached                        16.60  
  4    48 Morgan, Margaret Y     Unattached                        32.10  
  5    91 DuBois, Samantha Y     Unattached                        37.80  
  6    92 DuBois, Ryan           Unattached                        44.80