Licensed to New Jersey Striders Track Club, Inc.
                                       Hy-Tek's Meet Manager 9/16/2005 01:03 PM
                     NJ Strider Summer Series - 7/21/2005                      
                           Indian Hills High School                            
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    93 Williams, Melissa      Unattached                        13.30  
  2    99 Grant, Jillian Y       Unattached                        13.80  
  3    98 Storey, Amber Y        Unattached                        15.70  
  4   101 Spataro, Dominique     Unattached                        16.10  
  5    27 Bartel, Bridgette      Unattached                        18.40  
 
Women 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    94 Pile, Nailah           Unattached                        27.00  
  2    95 Gibbs, Brittany        Unattached                        27.40  
  3    93 Williams, Melissa      Unattached                        28.00  
  4    97 Hernandez, Nadia Y     Unattached                        28.60  
  5    99 Grant, Jillian Y       Unattached                        29.10  
  6    98 Storey, Amber Y        Unattached                        33.20  
  7    42 Kloss, Paige Y         Unattached                        40.40  
  8   100 McGuire, Maggy Y       Unattached                        40.80  
 
Women 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    94 Pile, Nailah           Unattached                      1:03.00  
  2    97 Hernandez, Nadia Y     Unattached                      1:04.20  
  3   101 Spataro, Dominique     Unattached                      1:07.10  
 
Women 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    42 Kloss, Paige Y         Unattached                      7:29.60  
  2   100 McGuire, Maggy Y       Unattached                      8:00.00  
 
Women 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   100 McGuire, Maggy Y       Unattached                      3:07.40  
  2    91 DuBois, Samantha Y     Unattached                      3:15.90  
  3    42 Kloss, Paige Y         Unattached                      3:16.60  
 
Women 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    40 Insignares, Patty      Unattached                     15:15.90  
 
Women 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    91 DuBois, Samantha Y     Unattached                      9:32.70  
 
Women High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    88 Koop, Erika            Unattached                      4-10.00  
  2    98 Storey, Amber Y        Unattached                      3-02.00  
 
Women Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    95 Gibbs, Brittany        Unattached                     15-11.00  
  2    97 Hernandez, Nadia Y     Unattached                     14-04.00  
  3    99 Grant, Jillian Y       Unattached                     12-09.00  
  4   101 Spataro, Dominique     Unattached                     11-03.00  
 
Women Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    95 Gibbs, Brittany        Unattached                     34-04.25  
 
Women Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    94 Pile, Nailah           Unattached                     31-01.00  
  2    85 Wagner, Joan Y         Unattached                     28-00.00  
 
Women Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    94 Pile, Nailah           Unattached                        80-04  
  2    85 Wagner, Joan Y         Unattached                        53-06  
  3   113 Tracey, Gabrielle      Unattached                        41-00  
 
Men 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   107 Walker, Kevin          Unattached                        10.70  
  2    24 Gordon, Peter John     Unattached                        10.90  
  3    89 Chierici, Anthony      Unattached                        11.50  
  4    73 Georges, John          Unattached                        12.70  
  5   106 Monesmith, Fred        Unattached                        14.00  
  6    33 Bartel, David          Unattached                        15.40  
  7    77 Harris, Brandon Y      Unattached                        21.20  
 
Men 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    51 Chandler, Darrin       Unattached                        22.80  
  2    24 Gordon, Peter John     Unattached                        23.10  
  3     3 Powell, Joseph         Unattached                        23.50  
  4    89 Chierici, Anthony      Unattached                        23.70  
  5    75 Gray, Anthony          Unattached                        24.00  
  6    37 Attle, James           Unattached                        24.10  
  7    96 Malloy, Errik          Unattached                        24.20  
  8    73 Georges, John          Unattached                        26.80  
  9    80 Fox, Mark              Unattached                        27.30  
 10    92 DuBois, Ryan           Unattached                        28.20  
 11    10 LaSala, Gary           Unattached                        28.50  
 
Men 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    51 Chandler, Darrin       Unattached                        52.00  
  2     3 Powell, Joseph         Unattached                        52.80  
  3    96 Malloy, Errik          Unattached                        54.70  
  4   102 Luxhoj, Carl           Unattached                        56.20  
  5    80 Fox, Mark              Unattached                      1:00.60  
  6    10 LaSala, Gary           Unattached                      1:01.90  
  7    84 Witmore, Max           Unattached                      1:24.30  
  8    77 Harris, Brandon Y      Unattached                      1:38.80  
 
Men 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   104 Burns, Edward          Unattached                      5:35.20  
  2   105 Bachford, Brian        Unattached                      5:43.60  
  3    92 DuBois, Ryan           Unattached                      5:49.10  
  4   103 Twomey, Tom            Unattached                      6:01.50  
  5    79 Jones, Daniel Y        Unattached                      6:20.60  
 
Men 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    37 Attle, James           Unattached                      1:57.00  
  2    92 DuBois, Ryan           Unattached                      2:49.60  
  3    84 Witmore, Max           Unattached                      3:09.70  
  4    77 Harris, Brandon Y      Unattached                      3:41.60  
 
Men 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   109 Lee, Calvin            Unattached                      9:31.80  
  2   111 Madrid, Ryan           Unattached                      9:37.40  
  3   110 Soja, Matt             Unattached                      9:58.70  
  4   108 Twomey, Sean           Unattached                     11:15.40  
  5    79 Jones, Daniel Y        Unattached                     12:08.60  
  6    41 Insignares, Jamie      Unattached                     14:22.30  
 
Men 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    43 Kloss, Joseph          Unattached                      9:57.00  
 
Men High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    15 McCarthy, Tom          Unattached                      6-02.00  
  2    96 Malloy, Errik          Unattached                      5-00.00  
 
Men Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   102 Luxhoj, Carl           Unattached                     17-11.25  
  2    75 Gray, Anthony          Unattached                     17-09.00  
 
Men Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   102 Luxhoj, Carl           Unattached                     39-03.25  
  2   112 Smith, Orane           Unattached                     36-09.00  
 
Men Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     7 Wagner, Paul H         Unattached                     43-08.00  
  2     6 Ciccone, Tony          Unattached                     38-06.50  
  3   106 Monesmith, Fred        Unattached                     31-06.00  
  4     8 Dunphy, Rich M         Unattached                     31-00.50  
  5    26 Parino, Ryan Y         Unattached                     26-05.75  
 --    18 Lanzalotto, Thom M     Unattached                         FOUL  
 
Men Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     7 Wagner, Paul H         Unattached                    140-07.50  
  2    18 Lanzalotto, Thom M     Unattached                    132-06.75  
  3     6 Ciccone, Tony          Unattached                    115-04.75  
  4    20 Monroe, Frank M        Unattached                       111-00  
  5   106 Monesmith, Fred        Unattached                       106-03  
  6     8 Dunphy, Rich M         Unattached                        82-05  
 
Mixed 1600 Meter Run Prediction M
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    55 Collins, Danny Y       Unattached                        16.40  
  2    56 Collins, Karen         Unattached                        16.90