Licensed to New Jersey Striders Track Club, Inc.
                                       Hy-Tek's Meet Manager 7/30/2006 10:45 AM
                     NJ Strider Summer Series - 7/13/2006                      
                           Indian Hills High School                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    92 McCurdy Y, Kathlee     Unattached                        14.20  
  2    81 Inove Y, Yoshika       Unattached                        16.30  
  3    18 Bartel Y, Bridgett     Unattached                        18.20  
  4    80 Morgan Y, Maggie       Unattached                        19.50  
 
Event 2  Men 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    10 Gray, Anthony          Unattached                        11.60  
  2    73 Coles, Elvis           Unattached                        11.70  
  3    30 Fox, Jim               Unattached                        12.70  
  4    74 Veneroso, Nick         Unattached                        13.00  
  5    72 Monesmith, Frederi     Unattached                        14.10  
  6    77 Friedman Y, Dan        Unattached                        14.50  
  7     2 Bartel, David          Unattached                        15.10  
  8    14 Lawson Y, Andrew       Unattached                        15.40  
  9    79 Bartlik Y, Evan        Unattached                        15.70  
 10    57 Kaufman, Michael       Unattached                        18.90  
 11    75 McDonald Y, Nicky      Unattached                        19.50  
 12    93 Bartlik Y, Max         Unattached                        23.50  
 13    76 Maddelena Y, Natha     Unattached                        25.50  
 
Event 3  Women 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    92 McCurdy Y, Kathlee     Unattached                        29.60  
  2    81 Inove Y, Yoshika       Unattached                        38.60  
 
Event 4  Men 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     3 Rehm, Tim              Unattached                        22.80  
  2    85 Francois, Jonathan     Unattached                        22.90  
  3     4 Chierici, Anthony      Unattached                        23.10  
  4    73 Coles, Elvis           Unattached                        23.50  
  5    84 Powell, Joseph         Unattached                        23.80  
  6    29 Kaufman, Tyler         Unattached                        24.20  
  7    83 Portelli, Joseph       Unattached                        25.30  
  8    30 Fox, Jim               Unattached                        25.70  
  9    72 Monesmith, Frederi     Unattached                        29.60  
 10    77 Friedman Y, Dan        Unattached                        29.90  
 11    82 Dunson Y, Altang       Unattached                        43.50  
 12    75 McDonald Y, Nicky      Unattached                        45.30  
 
Event 5  Women 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    86 Stone-Barkowski, C     Unattached                      1:03.70  
  2    95 Spataro Y, Dominiq     Unattached                      1:12.50  
  3    87 O'Neill Y, Ellen       Unattached                      1:15.00  
  4    94 Kloss Y, Paige         Unattached                      1:21.80  
  5    80 Morgan Y, Maggie       Unattached                      1:26.00  
 
Event 6  Men 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     4 Chierici, Anthony      Unattached                        51.00  
  2     3 Rehm, Tim              Unattached                        51.10  
  3    84 Powell, Joseph         Unattached                        52.20  
  4    29 Kaufman, Tyler         Unattached                        53.50  
  5    96 McCurdy, Kevin         Unattached                        59.30  
  6    97 Levermore, Dan         Unattached                      1:00.80  
 
Event 7  Women 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    95 Spataro Y, Dominiq     Unattached                      2:54.20  
  2    87 O'Neill Y, Ellen       Unattached                      3:22.30  
  3    54 Insignares, Patty      Unattached                      3:53.40  
 
Event 8  Men 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    47 Boyle, Sean            Unattached                      2:07.70  
  2    96 McCurdy, Kevin         Unattached                      2:32.00  
  3    88 Dlugosz, David         Unattached                      2:35.10  
  4    98 Maddalena Y, Matth     Unattached                      3:53.70  
 
Event 9  Women 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    55 Behrens, Grace         Unattached                      5:31.30  
  2    36 Falvey, Kara           Unattached                      6:23.00  
  3    95 Spataro Y, Dominiq     Unattached                      6:37.00  
  4    94 Kloss Y, Paige         Unattached                      6:52.40  
  5    38 McDonald Y, Jackie     Unattached                      7:57.80  
  6    37 Falvey Y, Brenna       Unattached                      7:59.30  
 
Event 10  Men 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    47 Boyle, Sean            Unattached                      4:40.20  
  2    78 Whitmore Y, Max        Unattached                      6:18.30  
  3    96 McCurdy, Kevin         Unattached                      6:38.50  
 
Event 11  Women 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    99 DuBois Y, Samantha     Unattached                     15:06.90  
 
Event 12  Men 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    89 Lamberti, Frank        Unattached                     10:40.10  
  2    53 Ruback, Barry          Unattached                     12:35.40  
  3    43 Halligan Y, Sean       Unattached                     13:54.30  
 
Event 14  Men High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    90 Zajicek, Adam          Unattached                      6-00.00  
  2    79 Bartlik Y, Evan        Unattached                      3-10.00  
 
Event 17  Women Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    92 McCurdy Y, Kathlee     Unattached                     14-00.25  
  2    36 Falvey, Kara           Unattached                     12-03.25  
  3    38 McDonald Y, Jackie     Unattached                      9-01.25  
 
Event 18  Men Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    91 Medina, Orestes        Unattached                     22-00.00  
  2   105 Gugliotta Y, Kyle      Unattached                     14-09.00  
  3    14 Lawson Y, Andrew       Unattached                     11-03.75  
 
Event 20  Men Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   105 Gugliotta Y, Kyle      Unattached                     30-07.75  
 --    91 Medina, Orestes        Unattached                         FOUL  
 
Event 21  Women Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   106 Cordero, Leann         Unattached                        86-07  
  2    68 Wagner Y, Joan         Unattached                        67-09  
 
Event 22  Men Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   107 Vena Y, Nicholas       Unattached                       147-11  
  2    65 Ciccone, Tony          Unattached                    130-02.50  
  3    63 Wagner, Paul           Unattached                    129-10.50  
  4    71 Lanzalotto, Tom        Unattached                    119-05.25  
  5     9 Monesmith, Fred        Unattached                    115-07.25  
  6    64 Dunphy, Rich           Unattached                     77-08.50  
  7   108 Monesmith, Joseph      Unattached                        55-06  
 
Event 23  Women Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   106 Cordero, Leann         Unattached                     29-00.50  
  2    68 Wagner Y, Joan         Unattached                     25-00.25  
 
Event 24  Men Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   107 Vena Y, Nicholas       Unattached                     50-04.50  
  2    63 Wagner, Paul           Unattached                     39-10.50  
  3    71 Lanzalotto, Tom        Unattached                     39-02.00  
  4    65 Ciccone, Tony          Unattached                     38-07.00  
  5     9 Monesmith, Fred        Unattached                     30-08.75  
  6    64 Dunphy, Rich           Unattached                     30-07.50  
 
Event 25  Women 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   101 Snochowski, Alliso     Unattached                      8:38.00  
  2    99 DuBois Y, Samantha     Unattached                      9:02.10  
  3   100 Calandrillo Y, Bla     Unattached                      9:57.90  
  4   102 Novello Y, Gianna      Unattached                     10:18.10  
  5    81 Inove Y, Yoshika       Unattached                     10:21.40  
 
Event 28  Men 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    85 Francois, Jonathan     Unattached                        14.70  
  2    83 Portelli, Joseph       Unattached                        16.60  
 
Event 31  Mixed 1600 Meter Run Prediction M
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    54 Insignares, Patty      Unattached                         8.70  
  2    52 Insignares, Jamie      Unattached                        39.60  
  3   104 Collins, Karen         Unattached                        46.80  
  4   103 Collins Y, Danny       Unattached                        47.50