Licensed to New Jersey Striders Track Club, Inc.
                                       Hy-Tek's Meet Manager 8/26/2007 08:59 PM
                     NJ Strider Summer Series - 7/19/2007                      
                           Indian Hills High School                            
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Mckenzie, Imani              Unattached                        14.20  
  2 Boucher Y, Kayla             Unattached                        14.30  
  3 Boucher Y, Ebony             Unattached                        14.40  
  3 Simpson Y, Makedah           Unattached                        14.40  
  5 Wikerson Y, Deja             Unattached                        15.70  
  6 Hauk Y, Stacey               Unattached                        21.20  
 
Women 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boucher Y, Kayla             Unattached                        30.60  
  2 Boucher Y, Ebony             Unattached                        31.40  
  3 Simpson Y, Makedah           Unattached                        32.80  
  4 Snochowski, Allison          Unattached                        33.50  
  5 DuBois Y, Samantha           Unattached                        35.20  
  6 Kloss Y, Paige               Unattached                        36.80  
  7 Wilkerson, Desrae            Unattached                        40.70  
 
Women 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Savugs, Danielle             Unattached                      1:07.60  
  2 Snochowski, Allison          Unattached                      1:14.20  
  3 DuBois Y, Samantha           Unattached                      1:20.40  
 
Women 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Traub Y, Kristen             Unattached                      5:21.30  
  2 Spatero Y, Dominique         Unattached                      5:52.90  
  3 Mills Y, Sarah               Unattached                      5:53.60  
  4 Kloss Y, Paige               Unattached                      6:29.30  
  5 Kohli Y, Elijah              Unattached                      6:35.10  
  6 Insignares, Patty            Unattached                      7:12.40  
 
Women 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spatero Y, Dominique         Unattached                      2:40.60  
  2 Kloss Y, Paige               Unattached                      2:53.40  
  3 Mills Y, Sarah               Unattached                      3:01.70  
 
Women 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lanteuman, Jen               Unattached                     12:13.20  
 
Women 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor, Erin                 Unattached                      7:43.50  
  2 Calandrillo Y, Blaise        Unattached                     10:09.00  
  3 Perez Y, Jen                 Unattached                     10:19.00  
  4 Manco Y, Carolina            Unattached                     10:50.80  
  5 Dugan, Samantha              Unattached                     11:41.80  
  6 Wilkerson, Desrae            Unattached                     13:54.30  
 
Women Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hauk Y, Stacey               Unattached                      7-06.00  
 
Men 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Benedict, Steven             Unattached                        10.90  
  2 Mailat, Alex                 Unattached                        11.50  
  3 Hinton Y, Azzad              Unattached                        12.20  
  4 Plehhov, Dan                 Unattached                        12.60  
  5 Lawson Y, Andrew             Unattached                        14.60  
  6 Kiefer, Mathew               Unattached                        18.20  
  7 Blackmae Y, Delvin           Unattached                        18.40  
  8 Hauk Y, Ryan                 Unattached                        20.80  
 
Men 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Benedict, Steven             Unattached                        22.10  
  2 Webb, Sharif                 Unattached                        23.00  
  3 Hinton Y, Azzad              Unattached                        26.90  
  4 Dunson Y, Al-Tarq            Unattached                        40.10  
 
Men 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Webb, Sharif                 Unattached                        50.20  
  2 English, Jason               Unattached                        56.50  
  3 Osian, Mark                  Unattached                      1:04.70  
  4 Harris, brandon              Unattached                      1:25.90  
  5 Blackman Y, Delvin           Unattached                      1:31.00  
  6 Dunson Y, Al-Tarq            Unattached                      1:33.50  
 
Men 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sabahoglu, Atilla            Unattached                      4:39.70  
  2 Letennier, Mike              Unattached                      5:05.80  
  3 Doherty, Marty               Unattached                      5:07.10  
  4 Graham, Quincy               Unattached                      5:24.40  
  5 McCurdy, Kevin               Unattached                      5:51.40  
  6 Cassitos, Pete               Unattached                      5:51.70  
  7 Harris, brandon              Unattached                      7:06.60  
  8 Insignares, Jamie            Unattached                      7:09.80  
 
Men 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boyle, Sean                  Unattached                      2:10.00  
  2 DuBois, Ryan                 Unattached                      2:10.40  
  3 McNamara, Jon                Unattached                      2:11.20  
  4 Graham, Quincy               Unattached                      2:21.60  
  5 Bruner, Geoff                Unattached                      2:23.50  
  6 Letennier, Mike              Unattached                      2:29.00  
  7 McCurdy, Kevin               Unattached                      2:38.20  
  8 Cassitos, Pete               Unattached                      2:39.30  
  9 Halligan, Sean               Unattached                      2:46.50  
 10 Quinn, Sean                  Unattached                      2:47.00  
 11 Osian, Mark                  Unattached                      2:58.70  
 12 Harris, brandon              Unattached                      3:21.80  
 13 Kiefer, Casey                Unattached                      3:54.00  
 
Men 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sabahoglu, Atilla            Unattached                      9:20.40  
 
Men 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kiefer, Casey                Unattached                     12:40.30  
 
Men Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 English, Jason               Unattached                     16-02.00  
  2 Osiah, Marc                  Unattached                     14-02.00  
  3 Lawson Y, Andrew             Unattached                     12-08.00  
  4 Monesmith, Fred              Unattached                     12-05.00  
  5 Kiefer, Mathew               Unattached                      9-02.00  
  6 Kiefer, Casey                Unattached                      8-08.50  
  7 Hauk Y, Ryan                 Unattached                      8-06.00  
 
Men Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mailat, Alex                 Unattached                     42-08.00  
  2 Abrams, Patrick              Unattached                     30-08.00  
  3 Osian, Mark                  Unattached                     29-11.00  
 
Men Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Panico, Jeff                 Unattached                     36-00.00  
  2 Robinson, Thomas             Unattached                     33-07.00  
  3 Monesmith, Fred              Unattached                     31-05.00  
  4 Dunphy, Rich                 Unattached                     29-07.00  
  5 Kiefer Y, Mathew             Unattached                     12-02.00  
 
Men Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Monesmith, Fred              Unattached                       115-03  
  2 Panico, Jeff                 Unattached                       103-04  
  3 Robinson, Thomas             Unattached                        93-00  
  4 Dunphy, Rich                 Unattached                        80-01  
  5 Doherty, Marty               Unattached                        70-00  
 
Mixed 1600 Meter Run Prediction M
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Doherty, Marty               Unattached                         1.30  
  2 Lamberti, Frank              Unattached                         3.00  
  3 Halligan, John               Unattached                        16.80  
  4 Savage, William              Unattached                        25.30  
  5 Perkins, Jerome              Unattached                        25.60  
  6 Goldberg, Mack               Unattached                        25.80  
  7 Plehhov, Dan                 Unattached                      1:17.70