Licensed to New Jersey Striders Track Club, Inc.
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/17/2009 10:38 AM
            NJ Strider Developmental Cross Country Meet - 10/4/2009            
                                   Mahwah HS                                   
                                    Results                                    
 
1500 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Casale, Sarah                Abbington                       7:43.70  
  2 Ruggiero, Olivia             Paramus                        11:09.10  
 
3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simeon, Kadreya              Unattached                     15:23.60  
  2 Hamlet, Casey                Abbington                      15:55.40  
  3 Hamlet, Charlotte            Abbington                      16:01.30  
  4 Soravilla, Caitlin           NY Starz                       16:30.60  
  5 Nestor, Morgan               Rutherford                     17:37.70  
  6 Riley, Erin                  Harrington Park                18:20.50  
  7 Shakwi, Sanaa                Eclispe Track &                18:30.50  
  8 Ban, Riley                   Abbington                      21:07.30  
 
3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Strunkey, Ariel              Eclispe Track &                14:46.90  
  2 Strunkey, Arriane            Eclispe Track &                15:27.90  
  3 Le, Ashley                   Unattached                     16:25.30  
  4 Vizcarrondo, Jamilah         Eclispe Track &                17:07.90  
  5 Bailey, Tara                 Harrington Park                17:22.80  
  6 Watkins, Mi-ah               Eclispe Track &                17:36.40  
  7 Dwyer, Kelly                 Abbington                      18:17.50  
  8 Kelley, Claire               Abbington                      18:19.30  
  9 Mckinley, Lauren             Abbington                      18:25.20  
 10 Dwyer, Erin                  Abbington                      18:32.40  
 
4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lucas, Lindsey               Paramus                        19:09.40  
  2 Velez, Taylor                Eclispe Track &                19:45.90  
  3 Nelson, Danielle             NJ Striders                    21:08.60  
  4 Maclennan, Erin              Mahwah                         21:45.90  
  5 Riley, Kaitlyn               Harrington Park                25:36.00  
  6 Gordon, Desiree              Eclispe Track &                29:10.90  
 
1500 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Mulfinger, Maxwell           Mahwah                          6:56.70  
  2 Perrineau, Quentin           Eclispe Track &                 7:11.70  
  3 Woelfel, Aidan               Mahwah                          7:33.20  
  4 Gee, Brandon                 Paramus                         9:58.50  
  5 Sitar, Mark                  Mahwah                          9:58.70  
 
3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pellegrino, Matias           Unattached                     13:21.60  
  2 Ladue, Trevor                NJ Striders                    13:37.50  
  3 Russell, Matthew             Mahwah                         14:38.20  
  4 Mejia, Maxwell               Mahwah                         14:58.20  
  5 Gordon, Darius               Eclispe Track &                15:03.20  
  6 Nicholson, Osiris            Eclispe Track &                16:51.80  
  7 Mullins, Harley              Paramus                        16:53.70  
  8 Olaogun, Samual              Paramus                        16:56.70  
  9 Breiter, Peter               Abbington                      17:00.70  
 10 Cantor, Malcom               Mahwah                         17:11.90  
 11 Higgins, Frank               Abbington                      17:22.30  
 
3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thurston, Michael            Abbington                      12:52.70  
  2 Jackson, Spencer             Unattached                     13:20.40  
  3 Gueguen, Malo                NJ Striders                    14:08.30  
  4 Gruchawka, Sam               Abbington                      14:10.00  
  5 Gee, Alexander               Paramus                        14:43.80  
  6 Feliciano, Daniel            Rutherford                     15:16.00  
  7 Mcneilly, Ryan               Rutherford                     15:16.60  
  8 Dubiel, Kyle                 Mahwah                         15:25.60  
  9 Lombardoni, Brian            Mahwah                         16:22.00  
 10 Bronico, Alex                Rutherford                     18:16.60  
 
4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gordon, Thomas               Abbington                      17:12.80  
  2 Llerandi, Spencer            Abbington                      17:51.00  
  3 Raboli, Charles              Mahwah                         18:07.90  
  4 Woelfel, Shane               Mahwah                         18:34.30  
  5 Casale, Matthew              Abbington                      19:02.40  
  6 Ricatto, Henry               Abbington                      19:28.00  
  7 Paolazzi, Daniel             Paramus                        19:40.70  
  8 Concannon, Thomas            Rutherford                     20:42.30  
  9 Gramula, Nicholas            Paramus                        20:56.70  
 10 Ricatto, John                Abbington                      22:32.20