Licensed to New Jersey Striders Track Club, Inc.
                                        HY-TEK's Meet Manager 7/4/2013 03:17 PM
                     NJ Strider Summer Series - 6/28/2013                      
                              Mahwah High School                               
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 O'Uhura, Ayo                 Unattached                        12.72  
  2 Nardini, Cristina            Unattached                        13.57  
  3 Drayton-y, Mya               Unattached                        13.86  
  4 James-y, Sidney              Unattached                        13.90  
  5 Corso-y, Meghan              Unattached                        14.10  
  6 Rodriguez-y, Maris           Unattached                        14.21  
  7 Hehmeyer-y, Blythe           Unattached                        14.30  
  8 DeDea-y, Jamie               Unattached                        14.77  
  9 Sikorski-y, Hannah           Unattached                        15.20  
 10 Clarke-y, Alannah            Unattached                        15.67  
 11 Caputo-y, Lexys              Unattached                        15.99  
 12 Lipkin-y, Sydney             Unattached                        16.77  
 13 Catherwood-y, Grayson        Unattached                        16.79  
 14 Bensen-y, Samantha           Unattached                        16.80  
 15 Sikorski-y, Riley            Unattached                        17.20  
 16 Williams-y, Dominique        Unattached                        17.25  
 17 Skuiell-y, Julia             Unattached                        17.70  
 18 Hudson-y, Zoe                Unattached                        18.30  
 19 Biagoni-y, Paulina           Unattached                        18.74  
 
Women 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Napoli-y, Daniella           Unattached                      1:05.70  
  2 Melao-y, Mia                 Unattached                      1:06.70  
  3 Whitehead-y, Kathryn         Unattached                      1:17.56  
  4 Caputo-y, Lexys              Unattached                      1:23.70  
  5 Blancato-y, Alexandra        Unattached                      1:37.40  
 
Women 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hirschkind-y, Rachel         Unattached                      6:07.00  
  2 Hoover-y, Eliza              Unattached                      6:10.10  
  3 Lounsbury-y, Allison         Unattached                      6:20.30  
  4 Granrath-y, Abigail          Unattached                      6:24.00  
  5 Morganti-y, Dianna           Unattached                      7:04.90  
  6 Lichtenberger-y, Meghan      Unattached                      7:59.90  
  7 Hoover, Carol                Unattached                      8:15.41  
 
Women 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Melao-y, Mia                 Unattached                     12:25.20  
  2 Lounsbury-y, Allison         Unattached                     13:08.10  
  3 James-y, Sidney              Unattached                     14:28.80  
 
Women 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nardini, Cristina            Unattached                        16.97  
  2 Corso-y, Meghan              Unattached                        17.60  
  3 Paragian, Mageje             Unattached                        17.61  
  4 Schmidt-y, Brianna           Unattached                        19.20  
  5 Sikorski-y, Hannah           Unattached                        21.00  
 
Women High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rossig-y, Jamie              Unattached                      4-04.00  
  2 Paragian, Mageje             Unattached                      4-02.00  
  3 Nolan-y, Kaitlyn             Unattached                      3-00.00  
  4 Sisilli-y, Jessica           Unattached                      2-10.00  
 
Women Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Drayton-y, Mya               Unattached                     14-03.50  
  2 Dez Mundo-y, Britney         Unattached                     14-02.50  
  3 Paragian, Mageje             Unattached                     13-11.50  
  4 Hehmeyer-y, Blythe           Unattached                     13-02.50  
  5 Corso-y, Meghan              Unattached                     12-10.00  
  5 Sikorski-y, Hannah           Unattached                     12-10.00  
  7 Rossig-y, Jamie              Unattached                     12-01.00  
  8 DeDea-y, Jamie               Unattached                     11-09.50  
  9 Lipkin-y, Sydney             Unattached                     11-01.00  
 10 Williams-y, Dominique        Unattached                      9-11.00  
 11 Skuiell-y, Julia             Unattached                      9-10.00  
 12 Catherwood-y, Grayson        Unattached                      9-06.00  
 13 Granrath-y, Abigail          Unattached                      9-02.00  
 14 Sisilli-y, Mia               Unattached                      8-11.50  
 15 Lichtenberger-y, Meghan      Unattached                      8-09.00  
 15 Biagoni-y, Paulina           Unattached                      8-09.00  
 17 Behlman-y, Elinor            Unattached                      8-06.00  
 18 Rossig-y, Maeve              Unattached                      7-02.00  
 19 Blancato-y, Alexandra        Unattached                      6-09.50  
 20 Joyce-y, Sophia              Unattached                      6-07.50  
 -- Hudson-y, Zoe                Unattached                         FOUL  
 
Women Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Morganti, Laura              Unattached                     26-09.50  
  2 Karaway-y, Erin              Unattached                     16-00.00  
  3 Sikorski-y, Riley            Unattached                     14-10.00  
  4 Joyce-y, Sophia              Unattached                     13-04.00  
  5 Tokofsky-y, Sydney           Unattached                     11-02.00  
  6 Tokofsky-y, Charlotte        Unattached                     10-03.50  
 
Women Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Morganti, Laura              Unattached                        64-00  
  2 Karaway-y, Erin              Unattached                        35-07  
 
Women 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Neely, Katie                 Unattached                      8:59.70  
  2 Kasparsons-y, Alina          Unattached                      9:06.70  
  3 Nolan-y, Kaitlyn             Unattached                     10:08.70  
  4 Bensen-y, Samantha           Unattached                     13:44.50  
 
Men 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gray, Tarique                Unattached                        10.35  
  2 Capers, Marquis              Unattached                        10.97  
  3 Henry, Anthony               Unattached                        11.32  
  4 Dosebashvill, Mike           Unattached                        11.67  
  5 Danikius, Andrew             Unattached                        13.67  
  6 Rodolphe, Luidji             Unattached                        14.11  
  7 Dawkins-y, Andrew            Unattached                        14.81  
  8 Sailer-y, Ryan               Unattached                        15.73  
  9 Dawkins-y, Keanu             Unattached                        16.17  
 10 Pitman-y, Lyndell            Unattached                        16.58  
 11 Willis-y, Michael            Unattached                        17.33  
 12 Duck-y, Zachary              Unattached                        17.73  
 13 Biagoni-y, Phil              Unattached                        18.19  
 
Men 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rodolphe, Luidji             Unattached                        57.12  
  2 Elliott, Wayne               Unattached                        57.96  
  3 Fox, Jimmy                   Unattached                        58.21  
  4 Byrnes-y, Bradley            Unattached                        59.20  
  5 Zacierada-y, Michael         Unattached                      1:00.40  
  6 Dawkins-y, Andrew            Unattached                      1:05.66  
  7 Klanke-y, Edwin              Unattached                      1:07.30  
  8 Bussetti-y, Luke             Unattached                      1:10.88  
  9 Dooley-y, Ryan               Unattached                      1:14.72  
 10 Dawkins-y, Keanu             Unattached                      1:21.91  
 11 Duck-y, Zachary              Unattached                      1:24.55  
 12 Renn-y, Christopher          Unattached                      1:36.13  
 
Men 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McKee, William               Unattached                      5:26.40  
  2 Klanke-y, Edwin              Unattached                      6:00.90  
  3 McGlynn-y, Will              Unattached                      6:33.00  
  4 Hoover, Don                  Unattached                      7:30.00  
 
Men 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Whitehead-y, Thomas          Unattached                     11:03.00  
 
Men 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Trambadia-y, Shiv            Unattached                        21.59  
  2 Sailer-y, Ryan               Unattached                        21.93  
 
Men High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Adams, Barden                Unattached                      5-08.00  
  2 Wong, Chris                  Unattached                     J5-08.00  
 
Men Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wong, Chris                  Unattached                     20-03.00  
  2 Adams, Franklin              Unattached                     19-08.25  
  3 Flores, Steven               Unattached                     15-06.00  
  4 Rossig-y, Jack               Unattached                     13-06.00  
  5 Bussetti-y, Luke             Unattached                     11-08.00  
  6 Willis-y, Michael            Unattached                      9-04.00  
  7 Pitman-y, Lyndell            Unattached                      7-05.75  
 -- Biagoni-y, Phil              Unattached                         FOUL  
 -- Brody-y, Dan                 Unattached                         FOUL  
 
Men Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Karaway-y, Drew              Unattached                     27-05.00  
  2 Brody-y, Dan                 Unattached                     22-08.50  
 
Men Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lattimore, Jason             Unattached                       144-11  
  2 Karaway-y, Drew              Unattached                       101-04  
 
Men 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Renn-y, Erik                 Unattached                     10:21.30  
  2 Renn-y, Christopher          Unattached                     12:24.90